Skip to main content

Porównywarka Ubezpieczeń Nieruchomości

Zastanawiałeś się kiedyś od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej? Jak to się dzieje, że Twój znajomy płaci mniej, mimo takich samych zniżek? Sprawdź, od czego zależy wysokość ubezpieczenia komunikacyjnego oraz nieruchomości.

Wysokość OC – od czego zależy

Wbrew powszechnej opinii wysokość zniżek to nie jedyne kryterium, jakie wpływa na wysokość OC. Ostateczna kwota ubezpieczenia komunikacyjnego zależy od wielu czynników.

Staż właściciela auta

Wiek właściciela samochodu to ważne kryterium w przypadku ceny ubezpieczenia OC. Im młodszy kierowca, tym kwota będzie wyższa. Powód? Młody kierowca nie ma doświadczeniu. Bardzo często ma natomiast skłonności do ryzyka. A to zwiększa prawdopodobieństwo wypadku lub kolizji. Na dodatek, początkujący kierowca, z oczywistych względów, nie może pochwalić się długim stażem za kierownicą, a tym samym – bezszkodową jazdą.

Miejsce zamieszkania

Większy ruch, korki, skrzyżowania, ronda – to wyzwania, z którymi kierowcy z dużych miast mierzą się codziennie. Dlatego miejsce zamieszkania także wpływa na ceną OC. Nic dziwnego – prawdopodobieństwo wypadku lub kolizji jest tu dużo większe niż na wsi.

Pojemność silnika

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale o wysokości OC decyduje również pojemność silnika. Dlaczego? Większa pojemność silnika pozwala rozwinąć większą prędkość. A brawurowa jazda, w wielu przypadkach, może skończyć się kolizją lub wypadkiem.

Od czego zależy cena ubezpieczenia nieruchomości

W przypadku ubezpieczenia nieruchomości, jej wysokość w dużym stopniu zależy od oferty firmy ubezpieczeniowej. Istnieją jednak ogólne kryteria, którymi kierują się wszystkie agencje ubezpieczeniowe.

Długość umowy

Im dłuższa umowa, tym cena polisy będzie niższa. Jest to swoista nagroda dla wiernych klientów i czynnik, który ma przekonać klienta do związania się z firmą ubezpieczeniową na dłużej.

Suma ubezpieczenia

Jest to dość logiczne. W razie ewentualnej szkody, ubezpieczenie powinno pokryć jej koszty. Cena polisy zależy zatem od całkowitej kwoty, na którą ubezpieczasz nieruchomość.

System opłacania składek

Jeśli zdecydujesz się na jednorazową płatność – zaoszczędzisz. Wybierając raty, musisz liczyć się z tym, że kwota jest wyższa o kilka procent.

Historia ubezpieczeniowa

Jeśli posiadasz pozytywną, czyli bezszkodową historię kredytową, możesz liczyć na atrakcyjną propozycję cenową od firmy ubezpieczeniowej. Jeśli natomiast odszkodowanie było wypłacane w ciągu ostatnich 12 miesięcy, koszt polisy będzie większy.

Porównywarka Ubezpieczeń Nieruchomości
Porównywarka Ubezpieczeń Nieruchomości

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszymi ekspertami