Skip to main content

Ubezpieczenie Jachtu

Ubezpiecz swój jacht i wypłyń na szerokie wody!

Żegluga to Twoja pasja? Zabierasz w rejs rodzinę i przyjaciół? Chcesz czuć się bezpiecznie, niezależnie od tego, co się wydarzy? Ubezpieczenie jachtu pozwoli Ci przetrwać każdą burzę – zarówno tę na morzu, jak i tę finansową. Nie pozwól, aby nad Twoją głową zebrały się czarne chmury. Z naszą polisą bez obaw wypłyniesz na szerokie wody.

Ubezpieczenie jachtów – co to jest

Ubezpieczenie OC jachtu działa na podobnych zasadach jak ubezpieczenie OC samochodu.

Jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Co to oznacza w praktyce? Taka polisa ochroni Cię przed konsekwencjami finansowymi w przypadku, kiedy Twoja łódź uszkodzi inny pojazd poruszający się w przestrzeni wodnej. Do OC możesz dołączyć inne polisy, np. “jachtocasco”, NNW albo ubezpieczenie bagażu.

Ubezpieczenie jachtu – dlaczego warto

Ubezpieczenie Jachtu, ubezpieczenie łodzi motorowejUbezpieczenie jachtu, w przeciwieństwie do OC auta,  nie jest w naszym kraju obowiązkowe. Każdy właściciel pojazdu wodnego zdaje sobie  jednak sprawę, że warto to zrobić Bez względu na to, czy chodzi o ubezpieczenie łodzi motorowej, czy ubezpieczenie jachtu śródlądowego – bezpieczeństwo na morzu jest najważniejsze. Nawet jeśli jesteś doświadczonym żeglarzem, nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, co może się wydarzyć podczas rejsu. Kaprysy pogody, burza, sztorm, niekorzystny kierunek wiatru, przez który Twoja łódź trafia na mieliznę; zderzenie z innym jachtem lub ze skałami, pożar, a nawet zatonięcia statku. Każde takie zdarzenie generuje ogromne koszty, które bardzo trudno pokryć z własnej kieszeni. Może się wówczas okazać, że OC to za mało. Po utracie jachtu, np. w wyniku pożaru lub zatonięcia, większość właścicieli nie ma środków na kupno kolejnego. Bardzo często są zmuszeni zrezygnować ze swojej pasji. Jeśli wykupisz również ubezpieczenie AC, po prostu nie będziesz miał problemu. W wielu przypadkach odszkodowanie jest na tyle duże, że wystarcza na zakup kolejnej łodzi lub pokrycie kosztów skomplikowanej naprawy.

Ubezpieczenie jachtu – kiedy zadziała

Nasza polisa obejmuje: ubezpieczenie OC, AC, NNW pasażerów oraz członków załogi. A także ubezpieczenie mienia. Odszkodowanie w ramach casco dotyczy utraty lub zniszczenia jachtu, np. na skutek pożaru, kradzieży, utonięcia, wpłynięcia na mieliznę, zderzenia lub uszkodzeń spowodowanych wodą na pokładzie. OC zadziała natomiast wtedy, kiedy dojdzie do wyrządzenia szkody osobom trzecim przez Twój statek, na przykład w wyniku zderzenia. Ubezpieczenie jachtu można wykupić w pakiecie, np. ubezpieczenie OC, AC, NNW lub ograniczyć się do jednej polisy, np. ubezpieczenie jachtu motorowego AC, tylko dla wybranych ryzyk.

Ubezpieczenie jachtu – cena

To, ile kosztuje ubezpieczenie jachtu, zależy od wielu czynników. Odpowiedź jest trudna, bo nie ma dwóch takich samych jachtów. Ubezpieczenie łodzi motorowej, której właściciel nigdy nie spowodował zderzenia z innym statkiem, na pewno zapłaci mniej, niż ten, który korzystał z OC już kilkakrotnie. Nie bez znaczenia jest obszar, po którym będziesz pływać jachtem. W przypadku AC sam decydujesz, na jaką kwotę chcesz się ubezpieczyć. Dobrym rozwiązaniem jest wybór pakietu lub firmy, w której już jesteś ubezpieczony. Wówczas możesz liczyć na atrakcyjne zniżki.

Ubezpieczenie jachtu – na co zwrócić uwagę

Ubezpieczenie Jachtu, ubezpieczenie łodzi motorowejPodstawową kwestią jest określenie, na jakiej ochronie najbardziej Ci zależy. Razem z naszym konsultantem możesz określić grupę ryzyk, na które chcesz ubezpieczyć jacht. Kolejnym aspektem jest obszar, po którym chcesz pływać. Jest to ważne, ponieważ w niektórych krajach ubezpieczenie pojazdu wodnego jest obowiązkowe. Do takich krajów należą m.in. Włochy i Chorwacja. Najważniejsza jest jednak kwota, na którą chcesz się ubezpieczyć. Od tego będzie zależała wysokość miesięcznej składki oraz kwota, jaką otrzymasz w ramach ubezpieczenia. Pamiętaj jednak, że bez względu na wysokość polisy, w niektórych przypadkach nie otrzymasz odszkodowania. Takim przykładem jest uszkodzenie łodzi, kiedy prowadził ją w stanie nietrzeźwym lub wszelkie działania prowadzące do celowego uszkodzenia jachtu.

Ubezpieczenie jachtu – kalkulator

Skorzystaj z naszego kalkulatora, a w kilka minut otrzymasz wstępną wycenę. Określ, jaki rodzaj ochrony Cię interesuje. Możesz wybrać pakiet ubezpieczeń albo tylko jedno z nich.

Nasz doradca skontaktuje się z Tobą, aby zaproponować najlepsze rozwiązanie. Ubezpiecz się tak, jak Ci wygodnie – w placówce lub bez wychodzenia z domu – telefonicznie lub e-mailowo.

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszymi ekspertami