Skip to main content

Ubezpieczenie NWW Samochodu

Uprzedź wypadki i wykup ubezpieczenie NNW samochodu.

Na naszych drogach dochodzi średnio do 5000 wypadków dziennie. Najwięcej jest ich w niedzielę. Być może dlatego, że za kierownicę siadają wówczas niedzielni kierowcy. To tylko statystyki, informacje w radiu lub w telewizji. Aż do momentu, w którym to Ty staniesz się uczestnikiem wypadku drogowego. Nawet jeśli jesteś wzorowym kierowcą i przestrzegasz przepisów ruchu drogowego, nigdy nie wiesz, kto nadjedzie z naprzeciwka. Do tego dochodzą trudne warunki na atmosferyczne i jakość polskich dróg, która pozostawia wiele do życzenia. Uprzedź wypadki i wykup ubezpieczenie NNW samochodu, aby nic nie mogło Cię zaskoczyć.

Ubezpieczenie NWW – dlaczego i warto i jak działa

Ubezpieczenie nwww samochoduW przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego NNW nie warto przywoływać encyklopedycznych definicji. Chociaż potocznie jest nazywane ubezpieczeniem NNW samochodu, tak naprawdę dotyczy kierowcy oraz pasażerów.. Żeby zrozumieć, jak działa ta polisa, wystarczy powiedzieć, że ubezpieczenie NNW jest dla kierowcy, tym samym, co autocasco dla jego samochodu. Ubezpieczasz auto. A przecież zdrowie Twoje i Twoich pasażerów jest o wiele cenniejsze. Odszkodowanie z AC pokryje koszty naprawy pojazdu. A co z Tobą? Nawet stłuczka, która na początku wyglądała niegroźnie, może odbić się na Twoim zdrowiu. To oznacza, że czeka Cię leczenie, a czasem długotrwała rehabilitacja. Pieniądze z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków stanowi wówczas nieocenione wsparcie finansowe.

Kiedy ubezpieczenie NNW samochodu zadziała

Na pewno zastanawiasz się, kiedy zadziała ubezpieczenie NNW. Powszechnie uważa się, że odszkodowanie z ubezpieczenia komunikacyjnego NNW jest wypłacane wyłącznie w przypadku wypadku (zderzenia, stłuczki lub kolizji). Innymi słowy – w sytuacji, w której kierujesz pojazdem. A co za tym idzie – gdy jesteś aktywnym uczestnikiem ruchu drogowego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że taka ubezpieczenie obejmuje również inne sytuacje. Należą do nich m.in. wypadek podczas naprawy auta, postoju, wsiadania i wysiadania z pojazdu, pożar, czy wypadek podczas rozładunku i załadunku towaru. Odszkodowanie zostanie wypłacone w przypadku, kiedy osoba ubezpieczona dozna trwałego uszkodzenia ciała lub tzw. rozstroju zdrowia. Przez trwały uszczerbek na zdrowiu rozumiemy sytuację, która doprowadziła do trwałego kalectwa. Rozstrój zdrowia jest natomiast definiowany jako zaburzenie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tutaj zalicza się zarówno zaburzenia natury fizycznej, np. problemy z układem ruchu lub oddechowym, jak również psychicznej, np. nerwicę lub depresję. Długość przebywania w takim stanie oraz jego konsekwencje wpływają na wysokość odszkodowania. Uszczerbek na zdrowiu obliczany jest procentowy. A w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, rodzinie należy się 100% sumy ubezpieczenia.

Kto jest objęty ubezpieczeniem komunikacyjnym NNW

Ubezpieczenie NNW samochodu obejmuje kierowcę oraz pasażerów. Istnieje jednak jeden warunek. Żeby pasażerowie zostali ubezpieczeni, muszą zostać uwzględnieni w umowie ubezpieczeniowej NNW. Co ważne – liczbę pasażerów podaje się również w adnotacji do dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Kiedy ubezpieczenie NNW samochodu zostaje wypłacone

Warunki, w których ubezpieczyciel zobowiązuje się wypłacić odszkodowanie, są określone w umowie. Warto ją dokładnie przeczytać, by mieć pewność, że wybrana przez Ciebie ubezpieczenie, faktycznie chroni Ciebie i najbliższych, z którymi podróżujesz samochodem. Szczególną uwagę zwróć na wyjątki, czyli sytuacje, w których ubezpieczenie nie obowiązuje i nie otrzymasz odszkodowania. Pamiętaj, że odszkodowanie jest naliczane procentowo, a o jego wysokości decyduje rodzaj, konsekwencje oraz okres niedyspozycji osoby ubezpieczonej.

Które ubezpieczenie samochodu będzie najlepsze

Ubezpieczenie nwww samochoduNie da się ukryć, że na rynku znajdziesz wiele ofert polisy kierowcy i pasażera. Powstaje zatem pytanie, gdzie ubezpieczenie NNW samochodu będzie najbardziej opłacalne. Na co zwracać uwagę i czym się kierować przy wyborze takiego ubezpieczenia? Przede wszystkim, na sumę ubezpieczenia. Im wyższa, tym wyższe odszkodowanie otrzymasz. Dobrym rozwiązaniem jest zakup ubezpieczenia NNW w pakiecie – razem z OC i AC. Takie rozwiązanie to spora oszczędność. Koniecznie sprawdź również procent odszkodowania, jaki należy Ci się w określonych sytuacjach. Informację tę znajdziesz w OWU. Jak już wspominaliśmy, zapoznaj się również z listą wyjątków, czyli sytuacji, w których polisa Cię nie chroni. Dobrze jest także zadbać o własną wygodę i oszczędność. Jeśli panujesz ubezpieczyć dom lub niebawem wybierasz się w podróż, wybierz agencję, która oferuje kompleksowe ubezpieczenie. Taką, która dostosowuje się do Ciebie, Twoich potrzeb, i umożliwi Ci załatwienie formalności, tak jak będzie Ci wygodnie – w placówce, telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszymi ekspertami