Skip to main content

Ubezpieczenie OC Firmy

Ubezpieczenie domu czy samochodu cieszą się obecnie ogromną popularnością. Kiedy planujesz zagraniczną podróż, także coraz częściej zastanawiasz się nad ubezpieczeniem? A jak to jest w przypadku Twojej firmy? Przecież prowadzenie działalności gospodarczej to również część Twojego życia i to być może, ta najbardziej ryzykowna. Ubezpieczenie firmy to rodzaj parasola ochronnego, który zabezpieczy Cię przed skutkami sytuacji, które mogłyby, w skrajnych przypadkach, doprowadzić do zrujnowania Twojego biznesu.

OC firmy – co to jest i dlaczego warto

Jeśli jesteś kierowcą to na pewno znasz zasady działania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. OC dla firm działa podobnie. W przypadku przedsiębiorców, ten rodzaj ubezpieczenia definiuje się jako odszkodowanie na pokrycie szkód, które zostały wyrządzone osobom trzecim, w związku z prowadzoną działalnością. Dzięki tej polisie ochronisz swój majątek i unikniesz odpowiedzialności finansowej, jeśli nie wywiążesz się na czas z umowy lub gdy zleceniodawca będzie kwestionował jakość wykonania usługi.

Ubezpieczenie OC dla firmy – kiedy zadziała

Ubezpieczenie oc firmy, oc dla firm, ubezpieczenie inwestycjiZakres ubezpieczenia firmy zależy oczywiście od profilu działalności danego przedsiębiorcy. Właśnie dlatego jego zakres jest niezwykle różnorodny. Możemy jednak wymienić kilka najczęstszych ryzyk, czyli sytuacji, w których ubezpieczenie zostanie wypłacone. Zaliczamy do nich m.in. szkody wyrządzone przez produkt lub świadczoną usługę, odpowiedzialność za podwykonawców, a także zdarzenia, na które nie do końca masz wpływ. Dobrym przykładem jest sytuacja, w której klient łamie sobie nogę na śliskich schodach w siedzibie firmy, ponieważ ich nie odśnieżyłeś.

Ubezpieczenie dla firmy – nasza oferta

Ubezpieczenie inwestycji

Wiemy, ile kosztowało Cię rozpoczęcie własnego biznesu. Nie pozwól, aby jeden błąd albo nieszczęśliwy wypadek spowodował, że stracisz wszystko, na co tak ciężko pracowałeś. Dzięki ubezpieczeniu inwestycji, bez obaw możesz realizować swoje projekty. Polisa ta chroni bowiem zarówno Ciebie (wykonawcę), jak i kontrahenta. Zabezpieczenie inwestycji sprawdza się najczęściej podczas realizacji projektów o charakterze montażowym oraz budowlanym.

Ubezpieczenie maszyn

Jeśli jesteś właścicielem firmy produkcyjne, ubezpieczenie maszyn to polisa, która powstała z myślą o Tobie. Nieprzewidziana awaria sprzętu wstrzymuje pracę i generuje straty. Dzięki zabezpieczeniu w postaci tej polisy, nie musisz obawiać się już problemów ze sprzętem. Ubezpieczenie to obejmuje m.in. uszkodzenie maszyn związane z eksploatacją, wandalizmem, niewłaściwym używaniem lub błędami konstrukcyjnymi.

Ubezpieczenie elektroniki

Ubezpieczenie oc firmy, oc dla firm, ubezpieczenie inwestycjiTo ubezpieczenie jest rodzajem zabezpieczenia finansowego na wypadek uszkodzenia sprzętu elektronicznego, np. komputera. Problem ten niesie za sobą poważne konsekwencje w postaci utraty cennych danych. Taka sytuacja może utrudnić działanie Twojej firmy i narazić Cię na spore straty finansowe. Odzyskiwanie danych jest trudne, a przez to kosztowne. Pieniądze z ubezpieczenia są w takiej sytuacji nieocenionym wsparciem. Dzięki polisie będziesz mógł niemal natychmiast kupić nowy sprzęt, i być może, odzyskać dane z niedziałających urządzeń.

Ubezpiecz swoją firmę szybko i wygodnie

Chcesz ubezpieczyć swoją firmę, ale nie masz czasu na formalności? Nie ma problemu! Dostosujemy się do Twojego napiętego grafiku. U nas ubezpieczysz się tak, jak Ci wygodnie,  przez telefon, e-mailowo lub w placówce.

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszymi ekspertami