Skip to main content

Pomoc Prawna

Ubezpieczenie ochrony prawnej nie jest w Polsce tak popularne, jak chociażby AC czy polisa na życie. Kiedy ktoś zdaje sobie sprawę, że ta polisa jest mu potrzebna, najczęściej jest już za późno. Nie popełniaj tego błędu. Ubezpiecz się. Oszczędź sobie nerwów i niepotrzebnych wydatków.

Dlaczego warto się ubezpieczyć

Czy wiesz, że usługi prawne w naszym kraju należą do najdroższych w całej Unii Europejskiej? Być może sądzisz, że ta informacja nie jest skierowana do Ciebie, a pomoc prawna nigdy nie będzie Ci potrzebna. Niestety, życie pisze różne scenariusze. Bez względu na przyczynę, uczestniczenie w rozprawie sądowej nie należy do najprzyjemniejszych. Batalie sądowe kosztują wiele nerwów i — w większości przypadków — wymagają wsparcia adwokata lub radcy prawnego. Wtedy okazuje się, że stres i nieprzespane noce to nie jedyna cena, jaką przyjdzie Ci zapłacić. Wynajęcie adwokata, obciążenie kosztami sądowymi to ogromny wydatek który przekraczają możliwości większości z nas. Dzięki ubezpieczeniu ochrony prawnej wszystkie te problemy znikną.

Co to jest ubezpieczenie ochrony prawnej

Ubezpieczenie ochrony prawnej to polisa, której celem jest zabezpieczenie osoby ubezpieczonej przed wydatkami związanymi z obsługą prawną. Pieniądze z polisy mogą zostać wykorzystane na:

  • wynagrodzenie radcy prawnego lub prawnika,
  • ochronę prawną w postępowaniu cywilnym i karnym,
  • opłacenie kosztów sądowych,
  • wydatki związanymi z dojazdami na rozprawę.

W zależności od wariantu ubezpieczenia, istnieje możliwość wsparcia prawnego w przypadku:

  • konfliktu z pracodawcą,
  • ochrony dóbr osobistych,
  • kwestiach spornych związanych z zawarciem umowy.

Ubezpieczenie ochrony prawnej — na co zwrócić uwagę

Tak, jak w przypadku każdej polisy, zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat zakresu ochrony, m.in. listę wykluczeń oraz sumę ubezpieczenia. Wykluczenia to sytuacje, w których polisa nie obejmuje. Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota, którą możesz otrzymać w ramach polisy.

Jak i gdzie możesz się ubezpieczyć

Jeśli chcesz skorzystać z ubezpieczenia ochrony prawnej, możesz skontaktować się z nami e-mailowo, telefonicznie albo osobiście w siedzibie firmy. Nasi specjaliści ds. ubezpieczeń odpowiedzą na każde Twoje pytanie i pomogą wybrać Ci najlepszy wariant ubezpieczenia.

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszymi ekspertami