Skip to main content

PAKIETY OC i AC

Jesteś właścicielem nowego auta? A może obecne ubezpieczenie nie spełnia Twoich oczekiwań? Dzięki pakietowi OC/AC zyskasz pełne ubezpieczenie komunikacyjne bez nadwyrężania domowego budżetu.

OC to podstawa

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pojazdów mechanicznych jest w naszym kraju obowiązkowe dla każdego kierowcy. O tym, jak ważne jest OC przekonała się każda osoba, która kiedykolwiek była sprawcą lub ofiarą kolizji albo wypadku drogowego. Polisa ta daje poczucie bezpieczeństwa obu stronom. Kierowca, który spowodował wypadek nie ponosi dodatkowej odpowiedzialności finansowej, a osoba poszkodowana ma gwarancję, że otrzyma zadośćuczynienie w postaci konkretnej kwoty.

AC – nieobowiązkowe, ale potrzebne

O ile OC jest obowiązkowe, o tyle ubezpieczenie AC jest świadczeniem dobrowolnym. Niewielu kierowców rezygnuje jednak z tej polisy. Dlaczego? AC, czyli assistance, chroni ubezpieczone auto. Zakres polisy może się różnić, w zależności od wybranego wariantu. Najczęściej obejmuje jednak: uszkodzenie samochodu w przypadku kolizji lub wypadku (kiedy kierowca jest sprawcą), kradzież, dewastację auta lub uszkodzenie go w wyniku klęski żywiołowej.

Pakiet OC i AC – w duecie oszczędzasz

Wybór pakietu ubezpieczeń OC i AC to nalepszy sposób na to, aby zaoszczędzić na ubezpieczeniu auta - nawet do X%. Do OC i AC warto dodać również NNW, czyli ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. NNW rozszerza zakres polisy. Ochrona zagwarantowana jest wówczas zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Nie tylko w trakcie jazdy, ale również podczas postoju, naprawy auta podczas postoju, a nawet w czasie wsiadania i wysiadania z samochodu. Jak widać, kompleksowe ubezpieczenie komunikacyjne to gwarancja, że otrzymasz świadczenie niemal w każdej sytuacji. Nawet tej najbardziej nieprzewidzianej. A jak wiadomo, takich na polskich drogach nie brakuje.